Spotkanie komisji rozwoju gminy i przedsiębiorczości w Trzebini – przyszłość kasyna w mieście

Spotkanie komisji rozwoju gminy i przedsiębiorczości w Trzebini – przyszłość kasyna w mieście

W poniedziałek po południu doszło do spotkania radnych z trzebińskiej komisji rozwoju gminy i przedsiębiorczości. Głównym zagadnieniem poruszanym na posiedzeniu było pytanie, czy w Trzebini powinien powstać lokal z grami hazardowymi. Po przeprowadzonych obradach wyraźnie wyłoniła się opinia na ten temat.

Komisja podjęła decyzję o zaleceniu Rady Miasta do wygłoszenia negatywnej opinii na temat planowanego kasyna. Spotkanie, które zostało zwołane przez przewodniczącego komisji, Grzegorza Żuradzkiego, było zdominowane przez tę dyskusję. W debacie wzięła również udział prawnik z urzędu miasta, Ewa Penkala, która udzieliła wyjaśnień dotyczących prawnych kwestii i odpowiedziała na pytania radnych.

Tło dla rozmów stanowił plan otwarcia kasyna w strefie gospodarczej Trzebini, przy ulicy Armii Krajowej. W tym miejscu firma Syntaj zamierza zaadaptować dwie piętra swojego pięciokondygnacyjnego biurowca na miejscowe „Mekka” gier hazardowych. Plan ten spotkał się z wyraźnym sprzeciwem mieszkańców osiedla Salwator. Ich stanowisko w tej sprawie przekazała radnym przewodnicząca rady osiedlowej, Małgorzata Kasprzyk.

Podczas swojego wystąpienia podkreślała ona duże natężenie ruchu drogowego na osiedlu od godzin porannych do popołudniowych. Mimo wielokrotnych prób zwrócenia uwagi na tę kwestię, nadal nie ma alternatywy dla trasy krajowej. Mieszkańcy boją się dodatkowych kłopotów w wyniku nocnej działalności kasyna. Dodatkowo Małgorzata Kasprzyk wspomniała o obawach mieszkańców co do możliwych negatywnych skutków związanych z otwarciem nawet najbardziej ekskluzywnego kasyna.