Powstaje strzelnica na basenie Aqua Planet

Powstaje strzelnica na basenie Aqua Planet

Jak się okazuje Aqua Planet ma już plany nowej strzelnicy. Już wkrótce powstanie całkiem nowe miejsce rozrywki. Sprawdzam, co wiadomo już o nowej inwestycji i kiedy można spodziewać się otwarcia.

Co wiadomo o nowej inwestycji?

Strzelnica pneumatyczna ma już wkrótce powstać na trzebińskim basenie. Według ustaleń wszystko wskazuje na to, że otwarcie strzelnicy będzie miało miejsce już latem tego roku. Jest to świetna informacja, bo oprócz typowych atrakcji na basenie, będzie można także postrzelać. Jak informuje Jarosław Babiec, prezes Miejskiego Zarządu Nieruchomościami, strzelnica powstanie w pomieszczeniu, które obecnie jest niezagospodarowane.

Strzelnica pneumatyczna – co wiadomo?

Na strzelnicy będzie możliwość strzelania z broni pneumatycznej. Jest to rodzaj broni o wiele bardziej bezpieczny i cichszy od broni ostrej. Wybór takiej strzelnicy pozwolił również na obniżenie kosztów budowy. Okazuje się, że większość prac będzie przygotowywanych za pomocą własnych sił. W zorganizowaniu i wyposażeniu strzelnicy pomagać będzie Stowarzyszenie probrono–oświatowe Kadet z Trzebinii. Skarbnik Stowarzyszenie Kadet potwierdza, że doszli do porozumienia z Miejskim Zarządem Nieruchomościami.

Nie jest to jedyna strzelnica w okolicy

Okazuje się, że stowarzyszenie Kadet jest organem prowadzącym trzebińskiego LO, w którym uczniowie kształcą się między innymi w przygotowaniu wojskowym. Okazuje się, że w Trzebinii jest już jedna strzelnica, tylko laserowa. Powstała ona dwa lata temu w trzebińskim liceum. Okazuje się, że już wtedy planowano uruchomienie strzelnicy pneumatycznej. Wszystko po to, aby uzupełnić szkolenie młodzieży. Wówczas nie było wolnego miejsca, gdzie można byłoby stworzyć takie miejsce. Strzelnica na basenie będzie dostępna nie tylko dla szkoły, ale także dla osób z zewnątrz. Na ten moment nie wiadomo, jaka będzie cena za skorzystanie z tej atrakcji. Nie jest znana również dokładna data otwarcia tego miejsca.