Powstanie kolejna tężnia solankowa 

Powstanie kolejna tężnia solankowa 

Jeszcze w tym roku, na osiedlu Siersza w Trzebini powstanie kolejna tężnia solankowa. Powstanie ona w parku przy Willi NOT. To już drugi tego typu obiekt w mieście. Pierwsza z nich powstała jesienią nad zalewem Chechło. Jak się okazuje, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu chrzanowskiego.

Tężnia na osiedlu Siersza

Pomysłodawcami budowy tężni na jednym z największych osiedli w Trzebi jest dwoje radnych, Janusz Siemek oraz Mateusz Król. W tym celu spotkali się z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem i Tomaszem Glazerem, który pełni funkcję zastępcy naczelnika wydziału rozwoju w gminie Trzebinia. Na tym spotkaniu omówiono dokładnie, jak ma przebiegać planowana inwestycja. Jak podkreślają inicjatorzy, to bardzo długo wyczekiwana inwestycja, która ucieszy wielu mieszkańców. Sądząc po popularności wcześniejszej tężni solankowej, ta również może przeżywać prawdziwe oblężenie. Sama budowa tężni sfinansowana zostanie z funduszy, które zostały przyznane miastu w ramach nagrody za najwyższy przyrost w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi mieszkańców.

Dlaczego taka lokalizacja?

Okazuje się, że wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Jest to najbardziej odpowiednie miejsce ze względu na otoczenie i bliskość parku. Sama tężnia powstanie w centrum osiedla, więc jest to dogodna lokalizacja dla większości mieszkańców. Jak się okazał, w podobny czasie powstać ma także tężnia solankowa w Chrzanowie na osiedlu Północ.

Wpływ tężni solankowych na zdrowie

Tężnie solankowe to bardzo ważna strefa prozdrowotna, szczególnie dla seniorów, ale nie tylko. Będzie ona dostosowana dla osób niepełnosprawnych, dostęp do niej będzie zatem łatwy dla każdego mieszkańca. Sama tężnia solankowa wpływa znacznie na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych, a także stymuluje pracę układu odpornościowego. Warto zatem udać się do tężni na inhalacje, które bogate są w jod. Każda taka sesja powinna trwać minimum 30 minut, aby w pełni organizm mógł przyswoić cenne minerały. Warto również przeczytać dlaczego tężnią to doskonały sposób na zdrowie.

Jeden komentarz o “Powstanie kolejna tężnia solankowa 

  1. Pozytywna wiadomość! Tężnia solankowa wpłynie na zdrowie każdego mieszkańca Trzebinia z pozytywnym skutkiem.

Comments are closed.