Pomysł na rowerową wycieczkę na weekend!

Pomysł na rowerową wycieczkę na weekend!

Trzebinia jest miejscowością, która kusi nie tylko piękną architekturą ale również możliwością spędzenia wolnego czasu na łonie natury. Dlatego też, w odległości do 20 km od miasta można odnaleźć bądź samodzielnie wyznaczyć przynajmniej kilka interesujących tras rowerowych. Różnią się one stopniem trudności oraz dystansem – ale łączy je jedno. Piękne widoki, które z pewnością zachwycą najbardziej wymagających turystów. Koniecznie skorzystaj z naszych propozycji i dobierz drogę odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.

Trasa prowadząca przez szlak podkrakowskich wulkanów

To propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystów. Ma zaledwie 11,4 kilometrów długości więc dystans ten można pokonać swobodnym tempem w ciągu dwóch godzin. To bardzo malownicza trasa o niewielkich wzniesieniach, które spokojnie pokonają także młodsze dzieci. Pomysł to najróżniejsze wapienie. Większość szlaku prowadzi leśnymi ścieżkami, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas przygotowań do wyprawy.

Propozycja zwana zieloną pętlą wokół Chrzanowa

Będąc w Trzebini można udać się w nieco dalszą trasę, której łączna długość wynosi niewiele ponad 40 kilometrów. To niewielkie podjazdy i zjazdy osadzone w malowniczych leśnych szlakach. Po drodze rowerzyści mogą natknąć się na naprawdę malownicze miejsca. Większość propozycji przebiega zielonym, a więc jednym z najłatwiejszych szlaków. I choć nie jest to pomysł wymagający, ostrzegamy, że może zmęczyć.

To tylko kilka spośród szerokiej gamy propozycji. Okoliczne gminy kuszą wspaniałymi widokami, ale również zapewniają inne atrakcje. Wybierając się na wycieczkę rowerową warto wziąć pod uwagę swoje możliwości. Dobrze również wcześniej sprawdzić trasę, gdyż wiele z nich ma dość strome podjazdy, które mogą stanowić utrudnienie zwłaszcza dla niedoświadczonych rowerzystów. Tak czy inaczej okolice Trzebini zachwycą niejedną osobę. To doskonała baza wypadowa także na piesze czy samochodowe wycieczki.