Stefania Rybotycka z Trzebini obchodziła swoje 103. urodziny

Stefania Rybotycka z Trzebini obchodziła swoje 103. urodziny

Stefania Rybotycka, urodzona i wychowana w Trzebini, z wyjątkiem okresu II wojny światowej, niedawno świętowała swoje 103. urodziny. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę burmistrza miasta Jarosława Okoczuka, który postanowił osobiście odwiedzić jubilatkę i złożyć jej życzenia.

Mimo swego zaawansowanego wieku, Pani Stefania utrzymuje się w zdrowiu i dobrym samopoczuciu, co jest najważniejsze dla osoby w tak podeszłym wieku. Przez większość swego życia pracowała zawodowo w lokalnej gumowni. Po zakończeniu dnia pracy wracała do domu tylko po to, by udać się na pole uprawne. Dodatkowo zajmowała się prowadzeniem domu, co zapewniało jej stały ruch.

Jej córka, Zenona Zagata, utrzymuje, że nawet teraz stara się zadbać o to, aby jej matka pozostawała aktywna. Jak mówi: „Nie można tylko leżeć”. Zenona wspomina również, że jej matka zawsze zaczynała dzień od przeczytania gazety – dopiero potem spożywała śniadanie. Lubiła też oglądać wiadomości w telewizji i prowadzić dyskusje na temat polityki. Niestety, od około roku ma problem z czytaniem.

Zenona Zagata sugeruje, że długowieczność jej matki może być wynikiem genów. Stefania nigdy nie stosowała specjalnej diety. Jednak przez całe życie utrzymywała się w ciągłym ruchu.