Poparcie od wicemarszałek Sejmu, Doroty Niedzieli dla Marzeny Jewuły, aspirującej na stanowisko burmistrzyni Trzebini

Poparcie od wicemarszałek Sejmu, Doroty Niedzieli dla Marzeny Jewuły, aspirującej na stanowisko burmistrzyni Trzebini

Początek spotkania zainaugurowała krótka mowa Doroty Niedzieli, wicemarszałek Sejmu. Zwróciła się do zgromadzonych z apelem o oddanie głosów na kobietę jako kandydatkę na burmistrza. Po przemówieniu, Niedziela udała się na sesję zdjęciową, gdzie pozowała do zdjęć z kandydatami na różne urzędy reprezentującymi tereny całego powiatu.

Spotkanie odbyło się w Trzebini, gdzie wicemarszałek Sejmu miała możliwość porozmawiać z kandydatami Koalicji Obywatelskiej ubiegającymi się o stanowiska radnych gminy, powiatu i województwa. Spotkała się także z Marzeną Jewułą, która ma szansę objąć fotel burmistrzyni Trzebini.

Kuluary spotkania obfitowały w dyskusje o kontrowersyjnej sytuacji związanej z kampanią wyborczą. Skupiały się one na istotnym incydencie, w który zaangażowani byli dwaj członkowie lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej – Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury oraz Artur Baranowski, dyrektor szpitala. W oficjalnej gazetce wyborczej komitetu Jarosława Okoczuka, obaj panowie udzielili mu swojego poparcia. To była niewątpliwie nieoczekiwana sytuacja dla ich partyjnej koleżanki Marzeny Jewuły, która jest główną rywalką Okoczuka.

Na ten temat ma dziś obradować zarząd Platformy Obywatelskiej w Chrzanowie. Najbardziej radykalne domniemywania sugerują możliwość usunięcia Adama Potockiego i Artura Baranowskiego z partii.