Funkcjonariusze Służby Granicznej zatrzymali 30-letnią Ukrainkę w Chrzanowie pod zarzutem udziału w grupie przestępczej

Funkcjonariusze Służby Granicznej zatrzymali 30-letnią Ukrainkę w Chrzanowie pod zarzutem udziału w grupie przestępczej

Funkcjonariusze straży granicznej Placówki Służby Granicznej w Chrzanowie zatrzymali 30-letnią obywatelkę Ukrainy, która była poszukiwana na podstawie informacji zawartych w bazach danych Straży Granicznej. Wiadomo było, że jest ona poszukiwana w celu zatrzymania i przymusowego doprowadzenia do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Kobieta ta była podejrzana o uczestnictwo w działalności zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było popełnienie przestępstw skarbowych.

Procedura zatrzymania obejmowała kontrolę legalności pobytu kobiety na terenie Chrzanowa. Po ustaleniu jej statusu i potwierdzeniu jej tożsamości, funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzili również przeszukanie w miejscu zamieszkania podejrzanej, którym była miejscowość Żarki, położona w powiecie myszkowskim.

Po zakończonym procesie zatrzymania i przeszukania, funkcjonariusze przekazali 30-letnią obywatelkę Ukrainy do Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Jej dalszy los będzie związany z przekazaniem do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie odbędą się kolejne czynności procesowe związane z zarzucanymi jej przestępstwami.