Oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Lgocie

Oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Lgocie

W szkolnym kompleksie edukacyjnym w Lgocie, odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego. Wydarzenie to miało duże znaczenie nie tylko dla uczniów i pracowników szkoły, ale także dla wszystkich mieszkańców tej małej społeczności. Inwestycja realizowana przez gminę Trzebinia, kosztowała łącznie 342 555 zł.

Prace budowlane doprowadziły do powstania multifunkcyjnej przestrzeni sportowej, której sercem jest boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 28 m x 15 m. Teren ten wyposażono w bramki do piłki ręcznej, stojaki do gry w siatkówkę oraz koszykówkę, a także specjalne piłkochwyty. Gmina Trzebinia zdołała zdobyć fundusze na realizację tego projektu poprzez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020, otrzymując dofinansowanie w kwocie 127 260 zł.

Iwona Gibas, członek zarządu Województwa Małopolskiego, która uczestniczyła w ceremonii otwarcia, podkreśliła jak ważne są takie inwestycje dla rozwoju najmłodszych. Zwróciła uwagę na proaktywność burmistrza, który zawsze szybko reaguje na możliwość pozyskania zewnętrznych środków finansowych. Współdziała on wtedy z zespołem, pracując nad przygotowaniem dokumentacji i składając wniosek o dofinansowanie. Rezultatem takiej współpracy jest realizacja marzeń o nowych obiektach sportowych, takich jak piękne boisko wielofunkcyjne w Lgocie. Pani Gibas zachęciła wszystkich do korzystania i troski o ten nowy obiekt.