Kolejna edycja Chechło Run przed nami

Kolejna edycja Chechło Run przed nami

Już niedługo rusza kolejna edycja Chechło Run. Dokładnie 18 września zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km. Tradycyjnie trasa wyznaczona do przebiegnięcia poprowadzi wokół zalewu Chechło w Trzebini.

Chechło Run – co to jest?

Chechło Run to kolejna impreza, która odbywa się w ramach realizacji programu Trzebinia Miastem Sportu. Nad całym wydarzeniem honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Trzebinia, Jarosław Okuczak. Wydarzenie organizuje Trzebińskie Centrum Kultury.

Kiedy ruszają zapisy i ile wynosi opłata?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba zapisać się za pomocą strony internetowej Datasport. Zapisy elektroniczne rozpoczęły się 1 sierpnia i potrwają do 11 września. Na stronie internetowej dostępny jest także regulamin i wszelkie niezbędne informacje. Opłata startowa wynosi 45 zł dla zawodników powyżej 16. roku życia. W tej kategorii wiekowej limit ustalono na 600 osób. Z kolei osoby do 16. roku życia zapłacą 10 zł. Limit dla tej kategorii wiekowej wynosi 200 osób. Mieszkańcy Gminy Trzebinia z ważną Kartą Trzebińską mogą dokonać opłaty startowej w cenie 15 zł za osoby powyżej 16. roku życia i 2 zł za młodzież do 16. roku życia. Warto zapisać się wcześniej, ponieważ jeśli nie zdążysz, to zapłata w dniu startu wynosi 70 zł. 

Klasyfikacje podczas Chechło Run

Bieg 10 km dla zawodników powyżej 16 lat rozpocznie się od klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn Open. Następnie odbędzie się klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w kategorii uczestników mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Z kolei dla osób poniżej 16 lat przewidziano bieg na 5 km. Tutaj również będzie klasyfikacja open oraz dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Dla dzieci do 10. roku życia przewidziano bieg na 5 km. W tej kategorii odbędzie się tylko klasyfikacja open. 

Jakie nagrody przewidzieli organizatorzy w biegu Open na 10 km?

Pierwsze miejsca w kategoriach kobiet i mężczyzn – nagroda rzeczowa lub finansowa o wartości 600 zł. Z kolei 400 zł będzie można wygrać za  zajęcie drugiego miejsca kategoriach kobiet i mężczyzn. Trzecie miejsce daje nagrodę rzeczową lub finansową o wartości 300 zł. W pozostałych kategoriach przewidziano nagrody rzeczowe.