Trzebinia przyłącza się do pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy

Trzebinia przyłącza się do pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy

Trzebinia, podobnie jak pozostałe miasta w Polsce przyłączyła się do pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Przez cały weekend wolontariusze dzielnie pracowali przy pakowaniu paczek.  Również mieszkańcy spisali się fantastycznie.  Punkty zbiórek wyznaczone zostały w DK Sokół oraz w Trzebińskim Centrum Rozrywki – to właśnie tutaj można było przynosić dary dla Ukraińców.

Jak przebiegała zbiórka?

Największe oblężenie w weekend było w Sokole. Wolontariusze początkowo planowali pozostać na miejscu do 15:00, jednak było tak duże zainteresowanie, że pakowanie paczek zakończyli o 18:00. Wśród zebranych rzeczy znalazła się żywność, woda, środki czystości oraz odzież. W zbiórce pomagali uczniowie klas mundurowych z liceum ogólnokształcącego w Trzebini oraz harcerze i radni. Każdy starał się pomóc, aby całość zbiórki szła sprawnie, bez żadnych komplikacji. Tym bardziej cieszy fakt, że tylu mieszkańców postanowiło realnie przyłączyć się do zbiórki. Pomimo tego, że weekend był bardzo pracowity, to w dalszym ciągu można wspomagać uchodźców z Ukrainy. 

W jaki sposób można pomóc?

Dary, które zostaną przywiezione do Trzebini, trafią do Lwowa. Całą zbiórkę organizuje Kraków, a o sama pomoc zwrócił się mer Lwowa. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy odbywa się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Każdy, kto chce pomóc, może przewozić rzeczy codziennie od godziny 12:00 do godziny 20:00. Jeśli chodzi o miejsca w samej Trzebini, gdzie można przynosić rzeczy, to jest to klub MKS Trzebinia, który znajduje się przy ulicy Kościuszki. Zbiórka potrwa do 4 marca w godzinach od 16:00 do 18:30. Z kolei szkoła podstawowa nr 5 organizuje pomoc dla dzieci z Ukrainy. Zabawki oraz artykuły szkolne można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Jeśli chodzi o najpotrzebniejsze rzeczy, to są to maty do spania, śpiwory, peleryny przeciwdeszczowe, ogrzewacze, koce termiczne, latarki, termosy, materace oraz ciepłe ubrania.

Jeden komentarz o “Trzebinia przyłącza się do pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy

  1. Sprawa Ukrainy jest dla nas niezwykle istotna. Musimy wspierać naszych sąsiadów na każdy sposób, żeby zachować bufor od Rosji.

Comments are closed.