Trzebinia w Paryżu!

Trzebinia w Paryżu!

Już niebawem urocze miasto Trzebinia pojawi się w jednym z ciekawszych festiwali w Paryżu. 14. Festiwal Kino Polska to obecnie największy festiwal rodzimych filmów we Francji. To niecodzienne wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte pokazem filmu pt. „Każdy ma swoje lato”. Jego twórcą jest nikt inny, jak Tomasz Jurkiewicz pochodzący właśnie z Trzebini.

Wspaniały film kręcony w naszym powiecie

„Każdy ma swoje lato” to film, który w zdecydowanej większości kręcony był w Arwenii i Trzebini. Ponadto znalazły się w nim kadry również z innych regionów powiatu chrzanowskiego. Trudno się więc dziwić, iż mieszkańcy miasta czują się zaszczyceni i dumni. Nierzadko bowiem zdarza się, że na międzynarodowej arenie pojawiają się dzieła trzebińskich twórców. Jak podkreśla koordynatorka festiwalu z Polskiego Instytutu, właśnie takiego powiewu świeżości imprezy tego rodzaju potrzebują. Tym bardziej, że film Tomasza Jurkiewicza został oficjalnie zaprezentowany na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni, gdzie zdobył wyróżnienie. Od tamtego czasu był stale obecny na różnych festiwalach i przeglądach filmowych, często zgarniając najwyższe wyróżnienia i nagrody.

Festiwal w Paryżu dla kogo?

Choć mogłoby się wydawać, że wspomniane wydarzenie kierowane jest do Polonii mieszkającej we Francji, okazuje się, że polska kinematografia cieszy się popularnością również wśród Francuzów. Doceniają oni nie tylko jej fabułę, ale również otoczenie stanowiące jej tło. Trudno się dziwić, zarówno w Trzebini jak i innych miastach Polski jest wiele zachwycających miejsc.